Realitný trh, alebo realitný chaos.

Neberte všetkých a neberte každého, alebo "Ako predať spokojne svoju nehnuteľnosť "

Môže mať jeden maklér v ponuke naraz 50 bytov? Áno.

Môže sa takýto maklér venovať kvalitnej inzercii, telefonátom a obhliadkam? To je na zamyslenie pre Vás.

 

Jednou z najdôležitejších otázok pre Vás pri predaji Vašej nehnuteľnosti, je vybrať si profesionála, pre ktorého nebudete len „ďalšie číslo“. 

Náš realitný trh je jeden chaos, žiadne pravidlá a chabá konkurencia tak budete opatrní.

Hrozný predbieha horšieho, hnací motor je vidina provízie, služby na nule, predbiehanie stláčaním ceny predávajúceho a tak vzniká jedna neprehľadná tlačenica s nízkym obsahom kvality, malým percentom záujmu, ale zato bohatá na farebné sľuby a pridané zvýrazňovače vlastnej neschopnosti.

V realitách sa pohybujem zopár rokov a za ten čas som často svedkom podobného boja o klienta, kde však klient sám a jeho potreby sú na poslednom mieste.

Neberte všetkých a neberte každého.

Chystáte sa speňažiť obrovský majetok, chcete zaň dostať maximálnu cenu a maximálne bezpečne. Počuť o sebe v správach ako ste prišli o peniaze aj o nehnuteľnosť je najhorší sen, aký sa Vám môže stať.

Tak si dajte tú námahu a nájdite si niekoho s referenciami, overeného a hlavne jedného.

„Chcem predať rýchlo, tak nech to má najviac realitiek“ - to počúvam často. A výsledok?

Ten istý byt s fotkami a textom majiteľa je aj 15x inzerovaný na tom istom portály, každý inzerát má inú cenu, dokonca nižšiu ako pýta majiteľ, k tomu sa pridá pár realitných kancelárii, ktoré s majiteľom ani nekomunikovali a s podobným inzerátom bez fotky, alebo s vymyslenou fotkou sa vydajú na náhodný lov.

Ako dokáže 5 realitných "špecialistov" predať Vašu nehnuteľnosť za maximálnu cenu a komfortne pre Vás? Ako sa môže 1 realitný maklér venovať desiatkam nehnuteľností naraz? Na vyhľadanie kupujúceho a udržanie ceny nemá čas, však bojue proti ďalším maklérom, ktorí ho predbehnú, lebo už vysvetľujú inému záujemcovi, že pár tisíc pôjde s ceny dole, pričom Vy ako majiteľ ste k tomu nedali súhlas ani náhodou.

5 "špecialistov" Nemá čas naplánovať obhliadky raz za týždeň, aby to bolo pekne po sebe zorganizované, aby ste upratali len raz za týždeň. Nie, on musia s klientom prísť už dnes, ideálne hneď, však im dýcha za chrbtom ďalší maklér.

Áno, náš trh je jeden chaos, žiadne pravidlá, tak neberte všetkých a neberte každého. Rozhodnite sa pre kvalitu, nie kvantitu.